KORESPONDENCJA REPORTERKI TVP3 Z WŁADZAMI DZIELNICY!


Przedstawiamy treść korespondencji dziennikarki TVP3 która wstawiła się w naszej sprawie u władz dzielnicy.

Dzień dobry,

kontkatuję się z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego z serdeczną prosbą o krótką wypowiedź przed kamerą lub odpowiedź drogą mailową w sprawie „Wembley”, czyli bocznego boiska Drukarza. przy Waszyngtona. Przygotowuję materiał na jego temat- klb zgłosił nam, że dzieci trenują w złych warunkach. Moje pytanie dotyczyłoby planów dzielnicy związanych z remontem boiska.

Czy możemy się zdzwonić i umówić? 

Monika Brzuchala

TVP3 Warszawa

ODPOWIEDŹ JAKĄ OTRZYMAŁA:

Szanowna Pani Redaktor,

Zarówno władze Dzielnicy Praga-Południe, jak i KS Drukarz, wiedzą o złym stanie boiska „Wembley”.

Będące we władaniu Dzielnicy boisko „Wembley” od wielu jest eksploatowane przez KS Drukarz bezpłatnie. Klub nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów, co pozwala mu z kolei na prowadzenie zajęć piłkarskich dostępnych dla każdego dziecka w Dzielnicy. Taka intensywność wpływa negatywnie na stan techniczny sztucznej nawierzchni. Na szczęście udało nam się w ubiegłym roku wybudować na terenie KS Drukarz kolejne nowe boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni.

Niestety, remont „Wembley” – którego koszty wyceniono na 1,2 mln zł – możliwy będzie dopiero w przyszłym roku.

W tym roku nie znaleźliśmy w budżecie Dzielnicy rezerwy na ten remont, gdyż większość środków pochłonęły inwestycje konieczne do przeprowadzenia reformy systemu oświaty oraz gwałtowny wzrost kosztów inwestycji na rynku budowlanym. Dzielnica od kilku lat planowała budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na Gocławiu, u zbiegu ulic gen. Fieldorfa i Jana Nowaka-Jeziorańskiego, niezbędnego dla rozwijającego się w szybkim tempie osiedla. Aby rozstrzygnąć przetarg na jego budowę, Dzielnica otrzymała od miasta dodatkowe środki (aż 18 mln zł), a brakujących musiała szukać we własnych oszczędnościach. Znaleziono je m.in. we wstrzymaniu niektórych mniej pilnych inwestycji, takich jak remont boiska „Wembley”.

Pozdrawiam

Andrzej Opala
Rzecznik prasowy Dzielnicy
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Praga-Południe


Napisz pierwszy komentarz

Komentarze